intro_grill
GRILLMEISTRI SOOVITUSED

Iga ühel kujunevad oma grillimisvõtted ajaga välja,
siiski siin on mõned soovitused Oskari grillmeistrilt.

Nippe edukaks grillimiseks
Grillsüsi on küpsetamiseks valmis ca 15 minutiga, kui sellele on tekkinud valge tuhakiht. Kuni on näha leeke, pole söed veel küpsetamiseks valmis. Õige kuumus grillimise alustamiseks on siis, kui saab kätt süte kohal hoida ca 3 sekundit, edasi tuleb juba jälgida süte põlemise kiirust ja intensiivsust.

Erinevad toidud vajavad erinevat kuumust. Näiteks, väiksemaid lihatükke tuleb küpsetada punaselt hõõguvate süte kohal, suuremad lihatükid vajavad aga pikemat küpsemisaega ja madalamat kuumust. Kui toit kipub kõrbema, nihuta see resti ääre poole kus kuumus on väiksem.

Kuigi algaja grillimeister seda kindlasti ootab, pole päris täpseid grillimisaegu võimalik anda. Küpsetusrežiimi(kuumust) kui ka küpsemise kestust mõjutavad esiteks grilliaparaadi suurus ja kasutatav põletusaine, teiseks aga grillresti kõrgus tulest. Suuremaid lihatükke, näiteks karbonaadi, tuleb grillimise jooksul keerata ühe korra umbes poolel küpsemisajal. Väiksemaid portsjoneid, nagu vardaroogi, kanakoibi ja vorstikesi, tuleb pöörata tihemini. Tavapärasest pikemat küpsemisaega vajab fooliumisse pakitud toit (30-34 minutit, grilli serval küpsevad kartulid aga tund ja isegi rohkem).

 

grillimise tabel