RETSEPT | Uskumatu, aga verivorstist saab teha ka magustoitu!

Klassikaline verivorst sobib hästi kokku magusamate maitsetega. Hoopis teistsugusele lahendusele tulid Nõo Lihatööstuse arendusmeeskonna kokad, kes otsustasid oma tooteid tutvustades pakkuda verivorstist valmistatud magustoitu.

Verivorstist järelroa valmimine.

Verivorstist järelroa valmimine.
FOTO: ERAKOGU
„Maailmas toiduhuvilisena ringi käies on saanud selgeks, et järelroog ei pea alati olema klassikalises mõttes magustoit,“ rääkis Maalehele ebatavalisele ideele tulnud kokk Marko Kokmann. „Tihti pakutakse magustoiduks isegi näiteks juustu ja veini, miks ei võiks meie siis katsetada oma klassikutega ja valmistada neist midagi täiesti erilist,“ lisas ta.
„Verivorst tundus juba alguses järelampsuks väga sobiv olema, kuidas ma aga selle omapärase serveerimise peale tulin? Siin on mängus hästi palju loomingulisust,“ kommenteerib Kokmann.

Verivorstist järelroog neljale:

4 kõige lemmikumat verivorsti

4 kaerahelbeküpsist või neli supilusikatäit karahelbeid

2 erinevat sorti moosi, kumbagi lusikatäis

4 lusikatäit värvilisi marju või 4 kobarat punaseid sõstraid

„Võtsin verivorstid kestast välja ja purustasin sõrmede vahel. Laotasin ahjuplaadile koos kestadega röstima. Kasutasin miniverivorsti – need on just paraja suurusega ja hea vürtsiga. Lisaks panin juurde purustatud kaerahelbeküpsiseid, aga võib ka panna lihtsalt kaerahelbeid. Oma osa on siin moosil. Mina kasutasin klassikalist pohlamoosi ja mõnusalt magusat nooti andvat viigimarjamoosi, aga võib kasutada ka näiteks õuna või murakamoosi, kui neid juhtub kodus olema,“ selgitas kokk.

Viimaseks kirsiks taldrikul olid kobar punaseid sõstraid ja lusikaga kerge obaduse saanud suhkrukoorikus jõhvikas.

„Kui olla täiesti aus, siis need ma lisasin põhiliselt selleks, et toit ei oleks nii tumedates toonides, aga lõpptulemus üllatas mind ennastki!“ teatas Kokmann lõpetuseks.

https://maaleht.delfi.ee/artikkel/120097814/retsept-uskumatu-aga-verivorstist-saab-teha-ka-magustoitu